Pokaż kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wody kolońskie towarzyszą Europie oraz Turcji od wieków. Recepturę opracował u schyłku XVII w. i opatentował w 1727 r. Gian Paolo Feminis, golibroda, Włoch zamieszkały w Kolonii – stąd nazwa woda kolońska. Woda kolońska zawiera od 60-80% alkoholu a stężenie esencji zapachowych od 10-20%. Utrzymuje się ok. dwóch godzin.

Regularnie powiększamy ofertę kosmetyków z Turcji

W Turcji sztuka pielęgnowania urody rozwijała się przez wiele wieków. Do dzisiaj chętnie się z tych metod korzysta. Nowoczesne tureckie kosmetyki często bazują na starych, tradycyjnych recepturach. Co w nich jest takiego wyjątkowego?

Jak powstała woda kolońska?

Turecka branża kosmetyczna znana jest przede wszystkim z wody kolońskiej. Jest to co prawda włoski wynalazek, ale właśnie w Turcji cieszy się ogromną popularnością. Używa się go nie tylko do perfumowania ciała, ale też na przykład do dezynfekcji albo jako maść na niewielkie bóle mięśni bądź stawów. Woda kolońska znana jest od XVII wieku i początkowo była towarem luksusowym. Była bardzo droga i trudno dostępna. Jej powstanie zawdzięczamy włoskiemu golibrodzie o nazwisku Gian Paolo Feminis, który mieszkał i pracował w niemieckiej Kolonii.

Początkowo po wodę kolońską sięgali tylko mężczyźni. Był to kosmetyk stosowany po goleniu albo trymowaniu zarostu. Obecnie wody kolońskie dostępne są także w wersji damskiej oraz unisex. Sprzedawane w naszym sklepie wyroby pochodzą oryginalnie z Turcji. Są dostępne w różnych wersjach, dzięki czemu łatwo je dopasować do swoich upodobań.

Woda kolońska wyróżnia się delikatnym zapachem. Najczęściej używana jest rano, tak by zapewnić przyjemną świeżość. Stężenie alkoholu w wodzie kolońskiej to około 60 do 80 procent. Stężenie esencji zapachowych nie przekracza 20 procent. Czyni to ten kosmetyk najdelikatniejszym spośród wszystkich produktów zapachowych.

Po spryskaniu ciała, zapach wody kolońskiej utrzymuje się przez mniej więcej dwie godziny. Dużym atutem tego kosmetyku jest również to, że nawet w większych ilościach nie pachnie zbyt intensywnie. Odróżnia ją to od perfum, z którymi łatwo przesadzić.

Jak używać wody kolońskiej?

Dostępne w naszym sklepie wody kolońskie to poręczne atomizery, z których bardzo prosto się korzysta. Butelka wyposażona jest w wygodną pompkę. Wystarczy ją nacisnąć, by zapachowa woda delikatnie się rozproszyła. Posiada też zamknięcie, dzięki czemu zapach się nie ulatnia. Produkt długo zachowuje swoją świeżość. Nasze wody kolońskie są bardzo wydajne. Wystarczą więc dwa, trzy psiknięcia, by zapewnić przyjemny zapach.

Wodą kolońską najlepiej spryskać okolice szyi. Można też niewielką ilość wetrzeć za uszami albo na nadgarstkach. Są to miejsca, w których zapach utrzymuje się najdłużej. Woda kolońska może być stosowana jako środek dezynfekujący. Należy ją wtedy rozpylić bezpośrednio na dłoniach i dokładnie wetrzeć.

Orientalne zapachy prosto z Turcji

Wody kolońskie to głównie nuty hesperydowe, czyli zapachy owoców cytrusowych. Zalicza się do nich między innymi cytryna, mandarynka, pomarańcza, pomelo, grejpfrut, bergamotka. Często też spotyka się ekstrakty z kwiatów oraz ziół jak lawenda, róża, szałwia, mięta, tymianek. Ziołowe ekstrakty w wodach kolońskich działają łagodząco, dlatego to korzystna opcja dla osób z wrażliwą, delikatną skórą.

Nasza oferta obejmuje także nieco cięższe, bardziej orientalne zapachy. Takie jak woda kolońska z aromatem figowym albo tytoniowym. Można jeszcze spotkać wody kolońskie, w których pojawiają się nuty drzewne i korzenne: drzewo sandałowe, cedr, kardamon, imbir. Mimo tych aromatów tureckie wody kolońskie wciąż pozostają lekkie i odpowiednie na dzień.

Tureckie kosmetyki naturalne

W wielu tureckich kosmetykach wykorzystywane są składniki naturalne. Może to być chociażby powszechnie stosowana w kuchni oliwa z oliwek. Ma ona silne właściwości nawilżające. Łagodzi przy tym podrażnienia skóry. Dlatego trafia do kremów dedykowanych cerze problematycznej.

Oliwę z oliwek dodaje się również do naturalnych, tureckich mydeł, balsamów, szamponów i odżywek do włosów. Nierzadko łączy się ona z innymi naturalnymi olejami, na przykład arganowym.

Bardzo popularna jest jeszcze woda różana. Pachnie ona łagodniej niż olejek. Ma równie dobre właściwości i przydaje się podczas różnych zabiegów kosmetycznych. Woda różana świetnie oczyszcza cerę, a ponieważ nie zawiera alkoholu. Można nią przemywać twarz nawet w przypadku trądziku czy pękających naczynek.