Koszyk

Darmowa dostawa od 230 złotych!

hummus harika pl

O hummusie w harika.pl

Hummus to bardzo popularna potrawa w Turcji, chętnie spożywana w krajach arabskich, a także w wielu krajach Afryki Północnej, Iranie oraz w państwach kaukaskich. W Europie coraz więcej osób przekonuje się do tego smakołyku, szczególnie weganie i wegetarianie

zbiory czarnych oliwek

Czarne oliwki z Turcji w harika.pl

Oliwki to przysmak kojarzony z kuchnią śródziemnomorską. Są popularne także w Polsce, jako dodatek do przekąsek, dań głównych, pizzy oraz drinków. Czarne oliwki wyróżniają się łagodniejszym smakiem i delikatniejszą konsystencją. Zawierają też mnóstwo wartościowych składników odżywczych.

o turcji mapa

O Turcji słów kilka

Turcja to niezwykły kraj położony na dwóch kontynentach. Mieszały się w nim rozmaite kultury. Prawdziwie turecki stał się on około XI wieku, wraz z powstaniem państwa Wielkich Seldżuków.

Współczesna Turcja jest bardzo lubiana przez turystów. Kojarzy się ze smaczną kuchnią i nieco egzotyczną kulturą. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

muzeum mevlany w konya

Historia Turcji w skrócie

Historia Turcji sięga czasów prehistorycznych. Turcja to kraj o wyjątkowo ciekawej przeszłości. Nim stała się współczesną Republiką Turcji, była zamieszkiwana przez różne ludy. Co jednak ciekawe, ludy tureckie pojawiły się tutaj stosunkowo późno. Przed powstaniem Imperium Osmańskiego tereny współczesnej Turcji zasiedlali między innymi Hetyci, Persowie i Grecy.

wakacje w turcji harika pl

Wakacje w Turcji

Turcja to jeden z najpopularniejszych kierunków na wakacje. Nic w tym dziwnego. Przez większość roku panuje tutaj przyjemna, iście urlopowa pogoda, a wypocząć da się tu za rozsądne pieniądze.

Większość turystów przyjeżdża do Turcji ze względu na jej piękne plaże. Nie jest to jednak jedyna atrakcja turystyczna tego kraju.

blekitny meczet w stanbule

10 ciekawych faktów o Stambule

Stambuł to tętniąca życiem metropolia. Ma niezwykle ciekawą historię. Do dzisiaj pozostaje jednym z najbardziej fascynujących miast, w którym mieszają się wpływy kultury europejskiej i azjatyckiej. To ważny ośrodek edukacyjny i gospodarczy, mylnie brany przez wiele osób za stolicę Turcji. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

flaga turcji

21 ciekawych informacji o Turcji, które być może cię zaskoczą

Turcja to wyjątkowy kraj, leżący na pograniczu Europy i Azji. Może się pochwalić wyjątkowo bogatą historią i kulturą. Od kilku dekad zalicza się do najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Co warto wiedzieć o Turcji?

regiony geograficzne turcji

Regiony geograficzne Turcji

Regiony geograficzne Turcji zostały określone na I Kongresie Geograficznym w 1941 roku. Podział został opracowany na Uniwersytecie w Ankarze. Głównymi celami, jakie temu przyświecały, było ujednolicenie programów nauczania. A przede wszystkim pisowni nazw i terminów geograficznych.

historia kawy w harika pl

Kawa po Turecku a Historia kawy

Kawa to obecnie jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Pije się ją niemal na całym świecie. Sposoby jej parzenia oraz podawania różnią się w zależności od regionu. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki kawy. Skąd wziął się jej fenomen?

dieta srodziemnomorska w harika pl

Dieta śródziemnomorska

O diecie śródziemnomorskiej mówi się, że należy do najzdrowszych na świecie. Jest polecana osobom, które chciałyby schudnąć. Często też rekomenduje się ten styl żywienia przy problemach z układem krążenia oraz cukrzycy. Co sprawia, że właśnie ta dieta cieszy się tak renomą?

Darmowa dostawa

Dla zamówień od 150 zł

Łatwe zwroty

14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Gwarancja jakości

Produkty najwyżej jakości oraz certyfikowane produkty BIO

Bezpieczne płatności

Przelewy24 / MasterCard / Visa / Blik